YUKARI

Adana ‘da 13-16 Mart 2017 Tarihleri Arasında AEP Eğitici Eğitimi Yapılmıştır

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kozan Sosyal Hizmet Merkezi 13-16 Mart 2017 tarihleri arasında Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi düzenlemiştir. Aile Eğitim Programı (AEP) Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından, ülke genelinde uygulanmak üzere geliştirilmiştir. Ülkemizde sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşması için ailelerin eğitim, hukuk, iktisat, medya ve sağlık alanlarındaki hizmetlerden daha etkili biçimde yararlanmalarına, aile içi süreçlerini işlevselleştirerek aile yaşam kalitelerini arttırmalarına, sahip oldukları her türlü kaynağı etkili bir şekilde yönetmelerine ve karşılaşabilecekleri çeşitli risklere yönelik önlemler almalarına katkıda bulunmayı amaçlamaktadır.               

            Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitim Programına, Kozan, Ceyhan ve Yüreğir Sosyal Hizmet Merkezinde görev yapan sosyal çalışmacı, psikolog, çocuk gelişimci, sosyolog, Kozan Milli Eğitim  Müdürlüğüne bağlı okullarda görev yapan rehber öğretmenler ile Kozan Halk Sağlığı Müdürlüğü ve Devlet Hastanesinde görev yapan sosyal çalışmacılar katılım sağlamıştır. Kozan Ticaret Borsası Eğitim Salonunda 13-16 Mart 2017 tarihleri arasında  gerçekleştirilen AEP Eğitici Eğitim Programı sonunda yapılan sınavda başarılı olan 28 kişi sertifika almaya hak kazanmıştır.

Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi 13 Mart 2017 günü görkemli bir açılışla başlayıp 16 Mart 2017 tarihinde de Kozan Kaymakamı Avni ORAL ve diğer protokol üyelerinin katılımı ile plaket takdimi ve sertifika töreni ile sona ermiştir.

Bu eğitim, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kurumun hâlihazırda ihtiyaç duyduğu ve ileride ihtiyaç duyacağı eğiticilerin yetiştirilmesi için geliştirilmiştir. Eğitim sonunda yapılan sınavla sertifika almaya hak kazanan AEP eğiticileri, ilimizin çeşitli bölgelerinde yaşayan ailelere  ihtiyaç duyulan konularda aile eğitimi vermek üzere yetiştirilmiştir. 

 Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi Adana  Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Kozan Sosyal Hizmet Merkezi tarafından yürütülecek olup Kozan Kaymakamlığı, Çukurova Üniversitesi İşletme Fakültesi, İlçe Sağlık Müdürlüğü, Kamu Hastaneleri  Birliği, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Adana Barosu, Kozan Ticaret Borsası  işbirliği ile gerçekleştirildi.

Kozan Ticaret Borsası Eğitim Salonunda 13-16 Mart 2017  tarihlerinde gerçekleştirilen AEP Eğitici Eğitim Programına Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Şiddet Önleme ve İzleme Merkezinde görev yapan Sosyal Çalışmacı ve  AEP Formatörü Cemile GÜVERCİN SAYIN, Çukurova Üniversitesi Kozan İşletme Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Emel YÜCEL, Adana Barosuna bağlı çalışan Avukat Selçuk CENGİZ ve Kozan Rehberlik Araştırma Merkezi Müdürü Ercan ÖZDEMİR Alan Uzmanı  Eğiticiler olarak katılmışlardır.

IMG_1305 IMG_20170313_143444 IMG_20170313_143836 IMG-20170313-WA0005 IMG_0663 IMG_0717 DSC_5839 DSC_5850 DSC_5855 DSC_5909