YUKARI

AEP Formatör Eğitimi Tamamlandı

Bakanlığımız tarafından yürütülmekte olan ve ailelerin sorun çözme kapasitelerini artırmaya yönelik koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olan Aile Eğitim Programı (AEP)’nın daha fazla aileye ulaşması ve yaygınlaştırılması amacıyla planlanan ve 21 Nisan 2017 tarihinde başlayan  AEP Formatör Eğitimi tamamlandı.

İlki 2012 Aralık ayında yapılan eğitimde 136 kişi formatör olmaya hak kazanmıştı. Aile Eğitim Programı’nın illerde tanıtım ve organizasyon çalışmaları ile eğitici eğitimlerini yürüten, AEP konusunda uzmanlaşmış kişi olan formatörlerimizin en az üç formatörle açılabilen eğitici eğitimlerinin gerçekleştirilebilmesi ve artan eğitimci sayısı ile yaygınlaştırmanın hızlandırılabilmesi için ihtiyacı bulunan illere yönelik sadece Bakanlığımız Taşra Teşkilatında görev yapan personelin katıldığı yeni bir formatör eğitimi yapılması gerekliliği gündeme gelmiştir.

21-28 Nisan 2017 tarihlerinde Antalya’da gerçekleşen eğitime eğitim bilimleri, psikoloji, psikolojik danışmanlık ve rehberlik, tıp, hemşirelik, çocuk gelişimi, sosyal hizmet ve sosyoloji bölümlerinden meslek elemanlarımız katıldı.

28 Nisan 2017 Tarihinde  Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Muhammed Örnek tarafından kapanış konuşması gerçekleştirildi. Eğitim sonunda gerçekleştirilen sınavda başarılı olan Formatörlere Genel Müdür Dr. Muhammed Örnek tarafından sertifikaları takdim edildi.

IMG_4427 IMG_4399 IMG_4353 IMG_4342

IMG_4395 IMG_4387