YUKARI

Iğdır’da Bir Kriz Durumu Olarak Boşanma Olgusu Ünitesi Kapsamında Eğitim Verildi

Iğdır İli’nde Aile Eğitim Programı kapsamında iki gün süren eğitimlerde Aile Eğitim ve İletişim Alanından Aile Yaşam Becerileri Modülünden üniteler anlatıldı. Aile bireylerin yaşantılarını geliştirip zenginleştirilmelerine, aile bireylerinin değişen rollerine, sahip oldukları bireysel ve çevresel kaynakları fark etmeleri ve aile içi iletişim konusunda farkındalık oluşturmak için ailelere eğitim verilmiştir.

Eğitim içeriğinde yer alan “Bir Kriz Durumu Olarak Boşanma Olgusu” Ünitesi kapsamında daha etkili olması için katılan kişiler, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünden Sosyal Ekonomik Destek alan bireylerden oluşturulmuş ve katılımcı kitlesinin genellikle boşanmış ve boşanmak üzere olan kadınlardan seçilmesine dikkat edilmiştir. Katılımcıların özellikle kadınlardan oluştuğu, eğitim salonlarına çocuklarıyla birlikte katılmaları dikkat çekmiştir. Iğdır İli Ticaret Odasında gerçekleştirilen eğitime yaklaşık olarak 40 yetişkin birey çocuklarıyla birlikte katılım göstermiştir.

Display11Tiff Display10Tiff Display9Tiff Display8Tiff Display7Tiff Display6Tiff Display5Tiff Display4Tiff Display3Tiff Display1Tiff DisplayTiff