YUKARI

Hatay’da Erlere Evlilik Öncesi Eğitim Programı Kapsamındaki Seminer Verilmiştir

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından toplumda sağlıklı evliliklerin çoğalmasına katkıda bulunmak amacıyla geliştirilen “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” 26 Ekim 2017 günü 14.00-16.00 saatleri arasında İskenderun Deniz Er Eğitim Alayı Konferans Salonunda gerçekleştirilmiştir.

Hatay Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından “Evlilik Öncesi Eğitim Programı” çerçevesinde “Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri” ile ”Evlilik ve Sağlık” konularında eğitim verildi. Eğitim, AEP Formatörü Münevver AY UYAR tarafından verilmiştir.

 Gerçekleştirilen eğitimde, evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirlerini iyi tanımaları, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, etkili iletişim kurma yollarını ve olası sorunlarla nasıl baş edebileceklerini, evliliğe iyi bir başlangıç yapabilme fırsatına erişmeleri maksadıyla düzenlenmiştir.

Toplumda bireyleri evliliğin önemi konusunda bilinçlendirmek ve farkındalık oluşturmak amacıyla geliştirilen eğitim, katılımcılar tarafından ilgiyle karşılanmıştır.

3  1