YUKARI

Adıyaman’da 11-15 Eylül 2017 Tarihlerinde AEP Kapsamında Eğitici Eğitimi Gerçekleştirildi

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü tarafından Adıyaman Samos Otelde Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi düzenlendi. Eğitim açılışında bir konuşma yapan Sayın Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Emin KARADENİZ Eğitici Eğitimine katılan Eğiticilere teşekkür ettikten sonra ülkemizin tüm illerinde başarıyla uygulanan Aile Eğitim Programının değerli ve yeni eğiticilerimizin katkılarıyla ilçeleriyle birlikte Adıyaman İl genelinde uygulanacak olmasından dolayı duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü (ASPİM) İl Formatörleri Haydar ERDOĞAN ve Hatice GÜNDOĞDU ile Osmaniye ASPİM İl Formatörü Can ERTAN ve Ordu ASPİM İl Formatörü Mehmet Önder TEMEL’ in organize etttiği Eğitici Eğitimine Aile ve Sosyal Politikalar personeli ile İl Jandarma Komutanlığı personeli, Adıyaman Denetimli Serbestlik Bürosu personeli, Memur-Sen ve Kamu-Sen adına personeller, Adıyaman Barosu avukatları, İl Sağlık Müdürlüğü personeli, Halk Sağlığı Müdürlüğü personeli, Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği personeli, Adıyaman İl Emniyet Müdürlüğü personeli, Türkiye Uyuşturucu ve Uyuşturucu Bağımlılığı ile Mücadele Merkezi (TUBİM) personelleri, Güçlü Kadın Güçlü Toplum Derneği üyesi,  Adıyaman Gazeteciler Cemiyeti üyesi, Adıyaman İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Halk Eğitim Merkezleri personelleri olmak üzere Sosyal Hizmet Uzmanı, Psikolog, Eczacı, Sosyolog, Öğretmen, Polis Memuru, Jandarma Astsubay gibi farklı kurum ve farklı disiplinlerden 31 Eğitici katılım göstermiştir. 11 Eylül-15 Eylül 2017 tarihlerinde yapılan Eğitici Eğitiminde Medya Alanını Sayın TRT GAP Diyarbakır Radyosu Müdürü ve TRT Prodüktörü Fatih YILMAZ, Aile Eğitimi ve İletişimi Alanını Sayın Ordu ASPİM İl Formatörü ve Sosyal Hizmet Uzmanı Mehmet Önder TEMEL, İktisat Alanını Adıyaman Üniversitesi İİBF İktisat Bölümünde görevli Sayın Yrd. Doç. Dr. Hakan USLU, Sağlık Alanını Durukaynak Aile Hekimi Sayın Dr. Engin ÇALGAN, Hukuk Alanını Adıyaman Barosu Avukatlarından-Kadın ve Çocuk Çalışmaları Komisyonu üyesi Sayın Av. Deniz ÇİLCAN anlatmıştır.

 

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından sağlıklı, mutlu ve müreffeh ailelerin oluşmasına katkıda bulunmak amacıyla hazırlanan Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi 5 gün sonunda yapılan sınavla sona ermiş ve sınav sonunda adına onay alınan 33 katılımcıdan başarı gösteren 31 eğiticiye sertifikaları düzenlenen törenle Sayın Adıyaman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Emin KARADENİZ tarafından kendilerine takdim edilmiştir.

 

IMG_5061 IMG_5129 IMG_5030 IMG_4938 IMG_4947 IMG_5685