YUKARI

Tokat’ta AEP Kapsamında 18-21 Eylül Tarihleri Arasında Eğitici Eğitimi Yapılmıştır

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından yürütülmekte olan ailelerin sorun çözme kapasitelerini artırmaya yönelik koruyucu ve önleyici bir sosyal politika hedefi olan aile eğitim programı (AEP) daha fazla aileye ulaşması ve yaygınlaştırılması amacıyla Tokat İl Müdürlüğü tarafından ikincisi düzenlenen Aile Eğitim Programı Eğitici Eğitimi 18.09.2017 tarihinde Tokat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürlüğünün eğitim salonunda Tokat Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdür Vekili Mahmut ÖZDEMİRİN açılış konuşmasıyla başlamıştır. AEP Eğitici Eğitimine 22 katılımcı katılmıştır.  Katılımcılara 18-21 Eylül Tarihleri arasında 4 gün süreyle Hukuk, Medya, Sağlık, İktisat, evlilik öncesi eğitim, Aile Eğitim ve İletişim alanında eğitimler verilmiştir. Eğitimleri; İktisat alanında GOP Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Yücel EROL, Yrd. Doç. Dr. Serap BARIŞ, Sağlık alanında Uzman Dr. Önder KÜÇÜK, Dr. Fatma Betül AYALAN, Hukuk alanında Avukat Serpil UYANIK, Av. Sefa CESUR, Medya ve AEP Web eğitimi alanında AEP İl koordinatörü AEP Formatörü Kenan ALAYBAY, Evlilik Öncesi Eğitim Programı, Aile Eğitim ve İletişim alanında AEP formatörü Vedat KAYA ve Eğitim bilimleri alanında PDR Öğretmeni Levent TÜRKMEN vermiştir.

AEP Eğitici eğitimi ; 21.09.2017 tarihinde Sertifika töreniyle sona ermiş olup AEP Eğitici Eğitimi sertifika töreninde Sayın Vali Yardımcısı Mehmet SÜLÜN, İl Müdürümüz Mahmut ÖZDEMİR’in yanı sıra, İl Müdür Yardımcımız Hülya ÖZDEMİR, Tokat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Abdullah KIYAK, AEP İl Koordinatörü AEP Formatörü Kenan ALAYBAY, İktisat alanında GOP Üniversitesi Yrd. Doç. Dr. Yücel EROL, Yrd. Doç. Dr. Serap BARIŞ, Sağlık alanında Uzman Dr. Önder KÜÇÜK, Hukuk alanında Avukat Serpil UYANIK, PDR Öğretmeni Levent TÜRKMEN, AEP Formatörü Vedat KAYA ve AEP Eğitici Eğitimini alan katılımcılar yer almıştır.

 

Sertifika töreninde Tokat ASP İl Müdürü Mahmut ÖZDEMİR, Eğitim Ailede Başlar ilkesinden hareketle bu eğitimin önemli olduğunu bu eğitimde eğitim alan katılımcılarımıza büyük yük düştüğünü bu sebeple kendilerine verecekleri eğitimlerinde başarılar dilediğini ve karşılaştıkları sorunlarda her zaman yanında olduğunu ifade ederek bu eğitimin düzenlenmesinde emeği geçen eğitimcilere ve kuruluşun imkânlarını seferber eden Tokat Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi Müdürü Abdullah KIYAK’a teşekkürlerini sunmuştur.

 

Programımız Sertifika töreni ile devam etti. Program, eğitimcilere teşekkür belgelerinin ve 22 katılımcıya Eğitici sertifikasının verilmesi ile sona ermiştir.

 

7 6 4 3 2 1