YUKARI

Kayseri İlinde 2017 Yılının İlk AEP Eğitici Eğitimi Gerçekleştirildi

Aile ve Toplum Hizmetleri Genel Müdürlüğünce yürütülmekte olan Aile Eğitim Programı’nın (AEP) yaygınlaştırılması amacıyla, Kayseri İlinde gerekli çalışmalar hızla başlatılmış; bu doğrultuda formatör Uzm.Psikolog Sengül DURMUŞOĞLU tarafından 2017 yılının ilk eğitici eğitimi gerçekleştirilmiştir. 31.10.2017-03.11.2017 tarihleri arasında KAYSERİ Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü meslek elemanlarına yönelik gerçekleştirilen eğitici eğitimi, sabah ve öğleden sonra 2 oturum olacak şekilde planlanarak 4 tam gün boyunca devam etmiştir.
31 Ekim Salı günü Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü Eğitim Salonunda İstiklal Marşı ve saygı duruşu ile açılışı yapılan programın, açılış konuşmasında Kayseri Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Sayın Nevzat ÖZER; İl Müdürlüğü olarak, Bakanlığımız eğitimlerine son derece önem verdiklerini, Eğitici Eğitimi alan herkesin yapacakları eğitimlerin yakından takip edileceğini ve bu anlamda personelimizi destekleyeceğini belirterek herkese başarılar dilediğini ifade etmiştir.
AEP Eğitici Eğitimi Programı kapsamında yer alan dersler; Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’nden; İl Müdürü Sayın Nevzat ÖZER, Şube Müdürü Kadir YILMAZ, Hemşire Mehpare GUZEY, Erciyes Üniversitesi Öğretim Görevlilerinden Doç. Dr. Aylin Yonca GENÇOĞLU, Doç. Dr. Handan ZİNCİR, Kayseri Barosu Avukatlarından Av. Nilay ERASLAN, Gazeteci Muhabir Selma KARA ve AEP Formatörü Uzman Psikolog Sengül DURMUŞOĞLU tarafından verilmiştir.
4 gün sonunda eğitimlere devamlılık göstererek katılan ve sınavda başarılı olan 29 meslek elemanı AEP sertifikası alarak AEP Eğiticisi olmaya hak kazanmış, sertifikalar eğitim sonunda gerçekleştirilen bir törenle İl Müdürü Sayın Nevzat ÖZER tarafından eğiticilere takdim edilmiştir.