YUKARI

Sinop’ da AEP Kapsamında Eğitimler Düzenlenmiştir.

Sinop Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü’ne bağlı Çocuk Evleri sitesinde Sosyal Çalışmacı olarak görev yapan İlknur Erdoğan ve Ceyda Demir tarafından 06.11.2017 tarihinde saat 18:00’da Kredi Yurtlar Kurumu Sinop Kız Yurdunda kalan Sinop Üniversitesi öğrencilerine yönelik, Evlilik öncesi süreçte çiftlerin birbirini daha iyi tanımaları, evlilikle ilgili gerçekçi beklentiler oluşturabilmeleri, birbirleriyle etkili iletişim kurma yollarını bulmaları ve evlilikte ortaya çıkabilecek olası sorunlarla nasıl başa çıkabileceklerine dair öngörü oluşturmalarını amaçlayan, Aile Eğitim Programı kapsamında (AEP) Evlilik Öncesi Eğitim programı düzenlendi. Eğitime 25 öğrenci katılmış olup; ”Evlilikte İletişim ve Yaşam Becerileri, Aile Hukuku ve Evlilik ve Sağlık” konuları işlenmiştir.
Bağımlılık Yapıcı Maddeler ve Bağımlılıkla Mücadele için yine Sinop Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğünce eğitim düzenlendi.
07.11.2017 salı günü saat 18:00’da Sinop Kredi Yurtlar Kurumuna bağlı Alaiye Yüksek Öğretim Erkek Yurdu toplantı salonunda gerçekleşen eğitim İl Müdür Yardımcısı ve Aile Eğitim Programı Eğiticisi (AEP) Harun KÖKSALAN tarafından verildi.
Bağımlılık ve bağımlılık yapıcı maddelerle mücadelede farkındalığını artırmak amacı ile yapılan eğitime Alaiye Erkek Yurdunda kalmakta olan öğrenciler 21 öğrenci katıldı.