Gizlilik Politikası

www.aep.gov.tr üzerinden kişiler tarafından yapılan işlemlerin ve bu işlemlerde kullanılan bilgilerin güvenliğini sağlamak açısından temel olarak görülen kurallar aşağıda belirtilmiştir. www.aep.gov.tr sistem ve görsel altyapısının güvenilir bir şekilde kişilere sunulmasıyla ilgili ihtiyaç duyulan önlemleri yerine getirmiştir.

Kişisel Verilerin Güvenliği

Kullanıcıların www.aep.gov.tr sitesinde sunulan hizmetlere erişimi ve kişisel bilgileri güncelleme amaçlarıyla www.aep.gov.tr ile paylaştığı bilgileri, yalnızca www.aep.gov.tr tarafından görevlendirilmiş ve sisteme erişim ve görüntüleme hakkı olan sistem yöneticileri tarafından yalnızca www.aep.gov.tr sisteminin güvenliğini ve tutarlılığını sağlamaya yönelik kullanılabilir.
Kişilerin, www.aep.gov.tr ile paylaşmış olduğu bilgiler, kişilerin onayı dışında ya da yargı kararı ve/veya yasal bir yükümlülük altında bulunmadığı sürece herhangi bir üçüncü şahıs, kurum ve kuruluşa hiçbir nedenden ötürü paylaşılmayacak ya da verilmeyecektir. Yasal düzenlemelerle bu bilgilerin açıklanmasını gerektiren bir durum gelişmediği sürece hiçbir istisna ile bu bilgiler açıklanmayacaktır.

Telif Hakları

www.aep.gov.tr sitesinin hazırlanmasında kullanılan tasarım ve yöntem bilgisi konusundaki telif hakları www.aep.gov.tr sitesine aittir. Üçüncü şahıs ve/veya firmalara ait materyaller dışında kalan, www.aep.gov.tr ‘ye rekabet avantajı sağlayan bilgi ve materyallere dair tüm telif hakları, tescilli marka, patent, entelektüel ve diğer mülkiyet hakları www.aep.gov.tr ‘ye aittir.

Sorumluluk Sınırları

www.aep.gov.tr diğer kurumlarla birlikte çalışabilirliği, bu kurumların internet sitelerine bağlantı vererek ve/veya bu kurumların internet servislerini arayüzler üzerinden sunarak sağlamaktadır. Gizlilik Politikası’nda yer alan taahhütler yalnızca www.aep.gov.tr alanının kullanımında geçerlidir ve bağlantı olarak yönlendirme yapılan herhangi bir siteye ait hizmetlerini kapsamamaktadır.
Bağlantı ile www.aep.gov.tr üzerinden ulaşılan internet sitelerinin kullanımı ile ilgili gizlilik ve kullanım şartları o siteler tarafından belirlenmektedir. Bu sitelerden alınıp kullanılacak bilgilerden, o site tarafından takip edilen etik ilkelere, gizlilik prensiplerine uymamaktan kaynaklanacak herhangi bir sistemsel ve görsel kalite kaybı ve bunun doğurabileceği maddi ve/veya manevi zarardan hiçbir biçimde www.aep.gov.tr sorumlu tutulamaz.