YUKARI

Batman’da Aile Eğitim Programı ve Evlilik Öncesi Eğitim Programı Kapsamında Eğitimler Düzenlenmiştir

Batman Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü ve Batman İl Milli Eğitim Müdürlüğünün vardığı mutabakat sonucu okullarda Aile Eğitim Programı kapsamında eğitimler düzenlenmesi kararlaştırılmıştır. Müdürlük makam onaylarından sonra Valilik Oluru ile Mart 2018 – Mayıs 2018 tarihleri arasında düzenlenmek üzere Aile Eğitim Programı kapsamında Batman İlinde lise ve dengi okullarda eğitimlere başlanmıştır.
Nisan ayı 02.04.2018 ve 30.04.2018 tarihleri arasında 12 lise ve dengi okulda Aile Eğitim Programı kapsamında ‘Madde Kullanım Riski ve Madde Bağımlılığından Korunma’, ‘Gençliğe İlk Adımlar’ ve ‘Aile İçi İletişim ve Problem Çözme Becerisi’ konularında eğitimler düzenlenmiştir. Eğitimler Batman Sosyal Hizmet Merkezinde görevli Aile Eğitim Programı Eğiticileri Hasan ADAN, Ümran ÇİÇEKLİ ve Aile Eğitim Programı Formatörü S.Aydın BAVLİ tarafından verilmiştir. Eğitimler okulun konferans salonlarında düzenlenmiş olup, eğitimlere yaklaşık 300 öğrenci velisi katılmıştır.
Ayrıca Nisan ayı içinde Batman ili ve ilçelerinde bulunan askeri karakollarda bulunan er, erbaş ve subaylara ‘Evlilik Öncesi Eğitim’ kapsamında eğitimler düzenlenmiştir. Eğitimler Aile Eğitim Formatörü Kadir ÇİFTÇİ tarafından verilmiş olup, eğitime yaklaşık 950 er katılmıştır.