YUKARI

Iğdır İlinde İletişim Alanında Eğitimler Verilmiştir

Iğdır İlinde Aile Eğitim Programı kapsamında 04.05.2018 tarihinde Aile Eğitim ve İletişim kitabında yer alan Evlilik ve Aile Hayatı Modülü Müdürlüğümüzde görevli AEP Eğitimcisi Sosyolog Bayram BULUT ve Sosyolog Kezban AÇIK tarafından anlatıldı. Eğitimde Sevgi Dolu Bir Beraberlik Oluşturmanın Püf Noktaları, Evlilik ilişkisinde eşe duyulan sevgi ve aşk günlük iletişim içerisinde seçilen kelimelerin önemi, eşe karşı sergilenen hareket ve tavırlar konusuna değinilerek, mutlu bir evlilik için yapılması gereken konular anlatılarak, katılım gösteren katılımcılara kendi hayatlarından kesitler sunarak interaktif bir eğitim olmasına dikkat edilmiştir.
Her yaşın sevgi göstergesi farklı olabilir. İlişkilerin başlangıç aşamasında çiftlerin birbirlerine sevgi ve aşklarını daha fazla ifade ettikleri, ilişki ilerledikçe sanki buna gerek yokmuş gibi bir tavır içerisine girdikleri görüldüğü gerçeği üzerinde durularak eğitimcilere faydalı bir eğitim verilmesi için çaba gösterilmiştir.
Iğdır İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime yaklaşık olarak 25 yetişkin kadın birey katılım göstermiştir.
Yine aynı tarihte Aile Eğitim ve İletişim kitabında yer alan Okul ve Aile Modülü Müdürlüğümüz personellerinden PDR Burçin GÜÇ ve Sosyolog Sevinç ARTANTAŞ tarafından anlatıldı. Eğitimde okul ve öğretmen seçimi, çocuğun okula başlaması ve uyum sağlaması, okul-aile iş birliği süreçlerinde anne babanın dikkat etmesi gereken hususlar ele alınmıştır. Eğitime katılım gösteren katılımcıların Okul hayatına devam eden çocuklara sahip ebeveynlerden oluşturularak, ailelerin kendi hayatlarından kesitler sunarak interaktif bir eğitim olmasına dikkat edilmiştir.
Anne babanın yapması gereken, çocuğu okula kamı doymuş ve dinlenmiş şekilde göndermekten ibaret olmadığı. Anne babalar çocuklarının okula çalışma ve öğrenme için olumlu tutumlarla güdülenmiş şekilde gitmelerim de sağlaması gerektiği, bunun için anne babalara düşen görevler anlatılmıştır.
Iğdır İl Müftülüğü konferans salonunda gerçekleştirilen eğitime yaklaşık olarak 26 yetişkin kadın birey katılım göstermiştir.