Sinop’ta Haziran Ayında AEP Kapsamında Eğitimlere Devam Edildi.

Sinop Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Müdürlüğü Sosyal Hizmet Merkezi bünyesindeki Eğitim ve Danışmanlık Birimi tarafından Haziran ayında da AEP eğitim programı çerçevesinde “Evlilik Öncesi Eğitim”, “Aile Yaşam Becerileri” “Hayatın İlk Çeyreği” modülleri kapsamında çeşitli eğitimler düzenlenmeye devam edilmiştir.
13.06.2019 tarihinde Çocuk Gelişimcisi Ümmühan YILMAZ tarafından Çocuk Evleri Sitesi Müdürlüğü Bakım Elemanlarına yönelik olarak düzenlenen “Çocuk Bakımı, Genel Tutum ve Davranışları” ile “Ergenlik Dönemi” konulu eğitimlere 17 personel katılmıştır.
Eğitimde “Anne-Baba Tutumları”, “ Çocuğun Gelişimdeki Önemi”, “Olumlu-Olumsuz Aile Tutumları”, “Anne-Babalara Tavsiyeler” vb. konusunda bilgilendirme yapılmıştır.
Sosyal Hizmet Merkezi Kuruluş Müdürü Kayıhan ÖZKAPTAN tarafından 19 Haziran 2019 Çarşamba günü saat 14.00’de düzenlenen “Evlilik ve Sağlık” konulu eğitimde ise “Evlilikte Yaşanan Sorunların Sağlığımıza Etkileri ”, “Aile Planlaması”, “Ruhen ve Bedenen Sağlıklı Olmak için Yapılabilecekler” vb. konularda bilgilendirme yapılmış olup, eğitime 7 kişi katılmıştır.